
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 4 V |
| Output Current | 3.6 A |
| Output Voltage | Adjustable |
| Output Type | Adjustable |
| Topology | Buck |
| Switching Frequency | 500 kHz |
| Max Input Voltage | 15 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Function | Step-Down |
Stock: 28
Distributors
pcbx
Unit Price$9.61304
Ext.Price$9.61304
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $9.61304 | $9.61304 |
| 10 | $7.60033 | $76.00330 |
| 25 | $7.18565 | $179.64125 |
| 50 | $6.79353 | $339.67650 |
| 100 | $6.54370 | $654.37000 |
| 300 | $6.32884 | $1898.65200 |
| 500 | $6.12102 | $3060.51000 |
| 1000 | $5.99021 | $5990.21000 |
